fbpx

Zalety cyklinowania podłogi drewnianej

Drewniane podłogi wyróżniają się tym, iż mogą one zostać poddane procesowi renowacji poprzez cyklinowanie, dzięki czemu raz położone w domu lub mieszkaniu mogą cieszyć swoją funkcjonalnością oraz ponadczasowym wyglądem przez dekady.

Parkiet czy też podłoga z desek w zależności od rodzaju drewna oraz stanu powierzchni może być nawet kilkukrotnie cyklinowana, olejowana czy też woskowana. Warto przy tym pamiętać, iż cyklinowanie podłogi drewnianej to nie tylko możliwość odświeżenia wyglądu pomieszczenia, ale także proces, który wydłuża żywotność parkietu. W naszym artykule przedstawimy kilka ważnych zalet cyklinowania parkietu w domu oraz innych pomieszczeniach, które pomogą podjąć decyzję o regularnym odnawianiu podłogi.

Cyklinowanie podłogi drewnianej


Cyklinowanie to nic innego jak usuwanie z podłogi warstwy starego lakieru oraz wierzchniej warstwy drewna. Zabieg ten pozwala na zniwelowanie nierówności oraz uszkodzeń znajdujących się w podłodze, dzięki czemu powierzchnia staje się wygładzona i może zostać poddana procesowi renowacji. Cyklinowanie parkietu jest procesem wieloetapowym, dlatego ważne jest, aby zadbać o prawidłowe wykonanie poszczególnych prac, a także o wykorzystanie odpowiednio dopasowanego sprzętu i materiałów. Nasza firma od lat zajmuje się cyklinowaniem podłóg w Warszawie, dlatego wszystkim klientom możemy zapewnić profesjonalne usługi.

>>> Jakie materiały, narzędzia i urządzenia potrzebne są do odnowienia parkietu? <<<

Cyklinowanie podłogi drewnianej

Cyklinowanie parkietu — zalety


Po pierwsze, cyklinowanie jest to doskonały sposób na odświeżenie i odnowienie podłogi drewnianej, dzięki czemu będzie ona wyglądała jak nowa. Proces ten pozwala bowiem usunąć zabrudzenia i uszkodzenia powierzchni, co daje podłodze nowe życie. Dzięki przeprowadzonym pracom wycyklinowana powierzchnia jest gładka, a wyróżniające się elementy są lepiej widoczne. Kolejną zaletą cyklinowania parkietu jest wydłużenie trwałości podłogi poprzez usunięcie uszkodzeń oraz naprawę i uzupełnienie ubytków podczas renowacji. Cyklinowanie zapewnia odnowienie powierzchni parkietu, co sprawi, że może on posłużyć jeszcze przez wiele lat.

Dodatkowym faktem przemawiającym za cyklinowaniem podłogi jest, także łatwiejsze utrzymanie czystości w pomieszczeniach. Proces cyklinowania usuwa bowiem wszystkie zanieczyszczenia i brud, które gromadzą się na powierzchni parkietu. Dodatkowo podczas renowacji podłogi, wypełniane są drobne szczeliny i ubytki, co pozytywnie wpływa na higienę w domu. Cyklinowanie jest także świetnym sposobem na odnowienie starego parkietu bez konieczności wymiany całej podłogi, a tym samym konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Proces cyklinowania zabezpiecza również parkiet przed wilgocią, która mogłaby zniszczyć podłogę.

Cyklinowanie drewnianej podłogi to także idealna okazja do zmiany koloru drewna, dzięki czemu pomieszczenie może nabrać zupełnie nowego wyglądu. Zmiana koloru drewnianej podłogi zapewnia bowiem możliwość zachowania dotychczasowych materiałów, jednak w nowoczesnym wydaniu. Opcja ta poprawi estetykę wnętrza czy też podniesie wartość nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż.

Zalety cyklinowania podłogi drewnianej

Cyklinowanie bezpyłowe podłóg


Decydując się na odnowienie podłogi drewnianej w swoich pomieszczeniach, warto wybrać dobrą firmę cykliniarską, która zapewnia bezpyłowe cyklinowanie parkietów. Tradycyjne cyklinowanie niesie bowiem za sobą powstawanie bardzo dużej ilości kurzu i pyłu, który podczas prac osiada się na wszelkich powierzchniach. Cyklinowanie bezpyłowe natomiast eliminuje produkowany pył, dzięki bieżącemu pochłanianiu drobinek przez znajdujący się w cykliniarce odkurzacz. Rozwiązanie to zapewnia oszczędność czasu przeznaczonego na posprzątanie pomieszczeń.

>>> Cyklinowanie Bezpyłowe Warszawa <<<

Ile kosztuje cyklinowanie podłogi drewnianej?

Wiele osób zastanawia się ile, kosztuje cyklinowanie bezpyłowe parkietu? Cena tej usługi zależna jest natomiast od wielu czynników takich jak wielkość powierzchni do renowacji, stopień zniszczenia oraz rodzaj posadzki. Dodatkowo cena za cyklinowanie w Warszawie będzie się różnić od ceny cyklinowania podłóg w innych miastach. Dlatego też przed rozpoczęciem prac związanych z odnowieniem drewnianej podłogi warto skontaktować się z wybraną firmą cykliniarską celem uzyskania indywidualnej wyceny. Otrzymany w ten sposób cennik cyklinowania bezpyłowego parkietu pozwoli dokładnie przeanalizować koszty wszystkich koniecznych prac.

Cyklinowanie podłogi drewnianej — podsumowanie

Podsumowując, cyklinowanie podłogi drewnianej przynosi liczne korzyści, gdyż proces ten odświeża i odnawia powierzchnię w pomieszczeniu, usuwając zanieczyszczenia i zabrudzenia oraz wydłuża trwałość i żywotność podłogi. Dodatkowo ułatwia utrzymanie czystości oraz podnosi estetykę wnętrza. Przy okazji cyklinowania można także dokonać zmiany koloru drewna, uzupełnić ubytki czy też pozbyć się nierówności i zarysowań. Ważny jest przy tym dobór bezpyłowej metody cyklinowania podłogi, która minimalizuje powstawanie uciążliwego pyłu oraz kurzu, a także profesjonalnej firmy, która dobierze najlepsze rozwiązania, materiały, urządzenia oraz techniki, dopasowane do indywidualnych potrzeb.